Nový mapserv

Je to tak - po několika letech plánování jsem včera začal tvořit nový server. Slackware 15 je (po asi šesti letech) konečně venku, já jsem se zbavil společnosti Telefónykaoutůčekrepablik. Bohužel jsem se ještě nezbavil kovových drátů a optické kabely smutně odpočívají v krabicích všude po domě a čekají, až konečně dokopou ten příkop. Dům je celý připraven, optika všude, od června 2021. V listopadu 2021 byl výkop 15 metrů od domu a já se naivně těšil, že Cetin snad splní co plávoval, tedy do konce roku 2021 bude vše v provozu. Jednoho listopadového jsem přišel z práce a výkop zasypán. o a to je všechno. Cetin, respektive Greycom, který výstavbu optické sítě pro Cetin dělá, dělá mrtvého brouka a ač slíbili odpovědět do týdne, je ticho.

Od Metronetu jsem dostal jednu IPv4 a /56 blok IPv6 a tedy mám už opravdové připojení doopravdy k internetu (a ne k privátní síti poskytovatele s deseti NATy po cestě).

OK, takže operační systém je nainstalován, k tomu PostgreSQL 14 a aktuální Postgis s knihovnami (gdal, cgal, proj, geos, sfcgal). No to je jen ten úplný základ. Budu na to postupně pokračovat a nový opravdový stroj (tedy ne virtuál) snad v dohledné době nahradí skomírající výkonnost virtuálu. Ony všechny databáze mají nepříjemnou vlastnost - bobtnají :)